В Україні з’явиться Нацагентство із закупівель ліків

Про це сьогодні на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він пояснив, що таке агентство необхідне, щоб зняти зайвий ажіотаж навколо посади міністра охорони здоров’я.

“Чому йде війна, наприклад, за посаду міністра охорони здоров’я? Думаєте, з тієї простої причини, що страшно хочуть реформувати систему охорони здоров’я? Ні. Мета одна: призначити свого міністра, і щоб цей міністр контролював усі закупівлі”, – сказав він.

На думку прем’єра, після створення такого агентства “деякі політичні сили” “перехочуть” боротися за крісло міністра.

“Номінаційний комітет, міжнародні організації, які призначать керівника та контролюватимуть систему закупівель лікарських засобів та медичних препаратів за державні кошти. Ми повинні поставити в цьому крапку наступного тижня”, – сказав Яценюк.

За даними LB.ua, головний кандидат на місце міністра у разі звільнення Квіташвілі – відомий кардіохірург, голова Інституту серця Борис Тодуров. Другий номер у списку фаворитів – генеральний директор клініки “Оберіг” Віктор Рибчук. Також говорять про можливе призначення міністром інфекціоніста Володимира Курпіти, який працював у ВООЗ і п’ять років очолював Всеукраїнську мережу людей, які живуть із ВІЛ. Ще один кандидат – директор Інституту трансплантології Олександр Усенко.

Нагадаємо, що міністерство охорони здоров’я України підписало меморандум про надання послуг із закупівлі ліків із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі назвав винних у блокуванні реформи охорони здоров’я. За його словами, це керівництво комітету охорони здоров’я у Верховній Раді: Ольга Богомолець, Олег Мусій та Оксана Корчинська.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>