В Україні перерахують зарплати: як розбагатіємо

В Україні в 2019-му зростуть зарплати більшості чиновників і співробітників бюджетного сектора. Зокрема, прожитковий мінімум на працездатного підвищать з 1921 до 2007 грн. До тарифних сіток в результаті виростуть і “чисті” оклади.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Так, мінімальний оклад першого розряду збільшиться на 86 грн. У той же час оклад найвищого, 25-го розряду, додасть 387,8 грн. Варто зазначити, що фактичний прожитковий мінімум в Україні, згідно з підрахунками Міністерства соціальної політики, становить 4349 грн.

Крім того, законом також встановлюється індексація і на розмір інфляції. Коли сукупний ріст цін з моменту останнього підвищення зарплати становить понад 3%. Наприклад, якщо останній раз зарплату підвищували три місяці тому, а рівень зростання цін за цей період був 4%, роботодавець зобов’язаний підвищити зарплату на відповідний відсоток прожиткового мінімуму – 76,8 грн.

прогноз НБУ

Однак основний приріст зарплат очікується в приватному секторі. Згідно з оцінками НБУ і консенсус-прогнозом МЕРТ, середня зарплата українця в 2019 році може бути на рівні 11,5-11,6 тис. грн. Крім традиційних сфер з хорошим зростанням зарплат (фінансисти, аграрії і т. Д), в наступному році також можуть вирости заробітні плати у представників робочих спеціальностей, впевнена експерт ринку праці Валентина Мазур.

“Що б хто не говорив, ми бачимо і за кількістю вакансій, і за відгуками бізнесу, що ситуація в економіці дійсно покращується. Нехай зростання і невеликий, мало відчутний, але він все-таки є. Якщо бізнес відкриває нові вакансії, значить, розширює виробництво. Щоб людина не поїхав до Польщі, а пішов працювати на українське підприємство, йому потрібно запропонувати хоча б 15-17 тис. грн. Коли будуть такі зарплати, звичайно, пропаде стимул кидати свою сім’ю і кудись їхати “, – впевнена експерт.

Як повідомляв OBOZREVATEL, сума середньої зарплати в Україні в грудні 2018 року склала понад 10,5 тис., В Києві – понад 16 тис. грн. Це + 20,46% за рік (приріст реальної середньої зарплати з урахуванням інфляції – + 9,7%).

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі “долг по зарплате” на сайті “OBOZREVATEL”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>