В Україні проблемою є не російська мова, а політика русифікації — Подоляк

Про це розповіла в інтерв’ю Цензор.НЕТ заступниця глави Міністерства культури, молоді та спорту Ірина Подоляк.

“Я хочу ще раз наголосити, що в Україні жодна притомна людина не веде боротьби з російською мовою, бо це ідіотично. В Україні проблемою є не російська мова, а політика русифікації. Я не хочу говорити про Емський і Валуєвський укази, це надто далеко. Я говорю винятково про період ХХ століття. Та ми ж розуміємо, що живемо в світі наслідків”, – сказала вона.

Подоляк зазначила, що зазвичай зрусифіковані люди навіть не замислювалися про те, якою мовою вони спілкуються і чому так. За її словами, у держави також немає з цим проблем, але держава має певні вимоги до сфери, яка є державною і публічною.

Читайте також: Регіональні радіостанції перевиконують мовні квоти — Костинський

“Ми не можемо не регулювати використання мови у публічній сфері, тому що це 90% нашого вербального інформаційного поля. Ми не можемо казати, що не має значення, якою мовою надаються послуги в кафе, ресторанах чи мистецьких школах”, – сказала вона.

Як повідомлялося, в Україні 16 липня 2019 року набрав чинності Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>