В Ізраїлі відбувся мітинг проти закону про національну державу (6 фото)

У суботу, 11 серпня, в Тель-Авіві відбувся масовий мітинг проти нового закону про національну державу Ізраїль.

В акції протесту взяли участь кілька тисяч осіб, передає Deutsche Welle.

Зазначається, що під час мітингу вони вигукували арабською мовою та івритом “Рівність” та “Апартеїд не пройде”. Подібні гасла були також і на плакатах активістів. Вони занепокоєні дискримінацією за національною ознакою, яка може розпочатись через набуття чинності цього закону.

Раніше його також розкритикувала низка високопоставлених чиновників та представників служб безпеки країни. У судах Ізраїлю розглядається п’ять позовів проти цього закону.

Нагадаємо, 19 липня, ізраїльський парламент ухвалив закон про національний характер держави Ізраїль. Згідно з законом,  Ізраїль – історична батьківщина єврейського народу, а право на національне самовизначення є тільки у єврейського населення. Єрусалим визначається столицею країни, а розвиток єврейських поселень є завданням державного рівня. Єдиною офіційною мовою держави стає іврит. Разом з тим арабська мова отримала “спеціальний статус”, який дозволить надалі використовувати його в державних установах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>