В Італії помер «батько» євро і нобелівський лауреат з економіки Роберт Манделл

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Bloomberg.

Економіст помер 4 квітня в Італії, в місті Тоскана, де проживав останні роки разом з родиною.

Роберт Манделл знаменитий тим, що обґрунтував можливість існування валюти, що об’єднує кілька різних країн.

Він народився в 1932 році в місті Кінгстон в Онтаріо, отримав ступінь бакалавра економіки в університеті Британської Колумбії у Ванкувері та ступінь магістра в Вашингтонському університеті Сіетла, а також докторський ступінь в MIT. Крім того, Манделл має диплом юриста Університету Ватерлоо, навчався в Лондонській школі економіки.

Починаючи з 60-х років ХХ століття Роберт Манделл підтримував ідею створення загальноєвропейського економічного і валютного союзів, також представив теоретичну основу для введення євро.

У 1999 році Манделл отримав Нобелівську премію в галузі економіки, яка стала результатом його багаторічної роботи над створенням ідеальної моделі відкритої економіки для малих країн. Разом з Маркусом Флемінгом він створив теоретичну основу неолібералізму як економічної моделі, яка отримала назву «модель Манделла-Флемінга».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>