Генсек НАТО утруднився спрогнозувати дату вступу України в … – РБК

Генсек НАТО утруднився спрогнозувати дату вступу України в … – РБК

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Андерс Фог Расмуссен відмовився прогнозувати можливий час приєднання України до Альянсу. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Брюсселі, передає “ЄС-Плюс”.

“Тимчасові рамки вкрай складно передбачити, оскільки дуже багато залежить від самої України, у тому числі від швидкості проведення реформ для відповідності стандартам НАТО”, – сказав генсек НАТО.

При цьому він зазначив, що Україна має суверенне право визначати свою зовнішню політику та свою участь або неучасть у різних міжнародних об’єднаннях.

“Якщо парламент (України) прийме законодавство, яке видалить положення про неприєднання до Альянсу, тоді я очікую, що Україна підніме питання в рамках комісії Україна-НАТО, і на підставі цього буде розроблено план подальшого розвитку відносин”, – підкреслив Расмуссен.

Він нагадав, що згідно з рішенням, прийнятим НАТО на саміті в 1998 році в Бухаресті, Україна може стати членом НАТО, якщо буде бажати цього і відповідати необхідним критеріям.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>