Геращенко обговорила з делегацією Міжнародного Червоного Хреста пошук безвісно зниклих у зоні АТО

Більшість зниклих безвісти – цивільні особи.


1Геращенко Ирина Геращенко1_1

<!–       –>

У вівторок, 30 серпня, перевый заступник голови Верховної Ради і представник України на переговорах у Мінську Ірина Геращенко зустрілася з делегацією Міжнародного комітету Червоного Хреста на чолі з віце-президентом МКЧХ Крістін Беерлі. Співрозмовники обговорили активізацію пошуків зниклих безвісти в зоні проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей.

“У списку зниклих безвісти, яким ми користуємося у роботі мінської групи, на сьогоднішній день 498 осіб, з них 347 – цивільні, серед них є волонтери, медики. Інші – військові, добровольці, деякі з них зникли ще 2 роки тому, в т. ч. після Иловайской трагедії… Процес пошуку зниклих без вісті і звільнення заручників можна активізувати, якщо до цього підключиться МКЧХ, і Україна відстоює саме таку позицію підтримує створення спеціального механізму пошуку”, – написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook у вівторок ввечері.

Віце-спікер також обговорила з представниками МКЧХ питання соціальної підтримки сімей заручників і зниклих безвісти осіб, а також ряд гуманитарних проблем.

Напередодні Ірина Геращенко повідомила про майже 500 українських громадян, які вважаються безвісно зниклими в Донбасі з початку АТО, а також анонсувала візит місії МКЧХ до Києва.

Як повідомлялося, в серпні керівництво терористичних угруповань вперше за два роки допустило спостерігачів ООН до заручників, яких утримують в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, що на зустрічі контактної групи з врегулювання конфлікту на Сході України, що відбулась 3 серпня в Мінську, сторона терористів визнала, що утримує в заручниках 45 осіб.

Раніше Ірина Геращенко заявляла, що згідно з інформацією СБУ, в полоні у бойовиків російсько-терористичних формувань перебувають 109 українських громадян, але відомо місцезнаходження лише кількох десятків з них.

 


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>