Геращенко повідомила подробиці візиту Порошенко в США – РБК

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила подробиці візиту президента України Петра Порошенка в США, де глава держави, зокрема, провів зустріч із президентом США Дональдом Трампом. Про візит Порошенка до Вашингтону Геращенко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Так, за інформацією Геращенко, зустріч президентів Порошенка і Трампа тривала 30 хвилин. За її словами, це була “повноцінна розмова, аби донести ключові меседжі, сформувати особисту уяву про співрозмовника, зав’язати особистий контакт, що так важливо в міжнародній політиці”. 

“До відома адептам “зради”: чимало важливих міжнарожних зустрічей президента Трампа тривали саме півгодини, а то і менше, кажуть, короткі зустрічі – це його стиль”, – написала вона.

Також Геращенко повідомила, що Порошенко на зустрічах з американськими чиновниками піднімав питання гарантій Україні в контексті Будапештського меморандуму. Зокрема, на зустрічі зі спікером Конгресу США Полом Райаном, Порошенко “нагадав американським партнерам, що Україна свого часу відмовилася від четвертого у світі ядерного арсеналу і очікує від міжнародних партнерів дотримання гарантій територіальної цілісності України і безпеки”.

Крім того, вона наголосила, що у рамках зустрічей не обговорювалися питання розширення чи зміни нормандського формату і мінського процесу.

“На всіх зустрічах обговорювалася подальша координація зусиль в рамках мінського процесу, нормандського формату і більш активне залучення США до процесу встановлення миру на Донбасі. Особливо акцентувалося на питанні звільнення заручників”, – додала вона.

Вона також пояснила, чому візит Порошенка до США не анонсувався зазделегідь. Так, за словами Геращенко, причина в тому, що “є певна внутрішня кухня, і в Україні, в США є свої внутрішні історії і треки, пов’язані зі взаєминами зі ЗМІ, з РФ, яка точно була не в захваті від україно-американської зустрічі. Тому питання не в анонсах”.

Геращенко також зазначила, що на зустрічах не обговорювався ні законопроект про реінтеграцію Донбасу, ні будь-який інший. Разом з тим, в контексті продовження реформ, піднімалося питання боротьби з корупцією в Україні.

“Україна займає важливе місце в міжнародному порядку денному нової адміністрації (Трампа, – ред.), але так само правда, що є кілька пріоритетних для адміністрації тем, які мають першочергову увагу: це взаємини з РФ, сірійська криза, інші. Щоб бути цікавими – нам треба серйозно працювати з нашим стратегічним партнером, активізувати діалог з ключовими персонами адміністрації, Конгресом і Сенатом. Це очевидно, тому на всіх зустрічах звучали конкретні пропозиції, які мають вилитися в підписання угод”, – написала вона.

Нагадаємо, раніше голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко заявляла, що США позитивно сприйняли пропозиції України щодо деокупації Донбасу

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>