Геращенко пообіцяла несподіванки у президентському …

 

Президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу містить певні «несподівані моменти», які дозволять посилити дипломатичну позицію і зберегти міжнародні санкції проти Росії.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко у Facebook.

“В законопроектах Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка – це буде тест для ВР”, – зазначила парламентарій.

За її словами, ключовою філософією президентського законопроекту, який планується у середу внести до ВР, є повернення, а не відторгнення тимчасово окупованих територій.

На її думку, питання повернення Криму залишається у фокусі уваги влади як пріоритетне.

“Над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати , було кілька

десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни-окупанта”, – зауважила Геращенко.

Також вона анонсувала, що після офіційного внесення президентом законопроекту народні депутати ще раз зберуться в рамках неформальної Мінської платформи, щоб “зблизити позиції” парламенту і глави держави в цьому питанні.

Як повідомлялося раніше, президент України Петро Порошенко розповів, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України.

Гарант підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. За його словами, у підготовці законопроекту беруть участь експерти, народні депутати. Крім того, законопроект базується на умовах, які закріплені у Мінських домовленостях.

Спікер ВР Андрій Парубій підкреслив, що законопроект про деокупацію окремих районів Донецької та Луганської областей дозволить використовувати всі військові підрозділи без обмеження демократичних процедур та визнає території ОРДЛО окупованими. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>