Геращенко прокоментувала перемовини США і Росії щодо Сенцова

Віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що під час візиту до Сполучених Штатів Америки українська сторона не чула від високопосадовців жодної інформації щодо перемовин з РФ щодо звільнення політв’язнів Кремля Олега Сенцова.

Про це вона написала у Facebook.

“Щодо чуток в ЗМІ про начебто перемовини американців і росіян щодо звільнення Сенцова в обмін на російський кримінал, то під час візиту до США і перемовин з американськими високопосадовцями ми такої інформації не від кого не чули”, – заявила Геращенко.

“Подібні чутки росіяни запустили й в історії з Савченко, що начебто вони ведуть переговори про можливість її передачі американцям в обмін на  (Віктора – ред) Бута (перебуває під арештом у США – ред.). Але це виявилося чутками”, – додала політик.

За її словами, вона не може коментувати інформацію щодо Сенцова, бо їй про це нічого не відомо.

Напередодні російське видання “Новая газета” написала, посилаючись на джерела, що головною умовою для повернення Сенцова в Україну є видача Росії її громадян, засуджених у США.

Йдеться про росіян Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, а також про Марію Бутіну, яка перебуває під арештом у Штатах.

Згодом прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що йому не відомо про існування планів з обміну українця Олега Сенцова на росіян, заарештованих в Росії.

Український режисер Олег Сенцов був затриманий у травні 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за нібито підготовку терактів в анексованому Криму.

Сенцова утримують у російській колонії “Білий ведмідь” в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія.

10 вересня стало відомо, що Сенцов написав заповіт на свою творчість на випадок смерті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>