Глеб: Спорт – це давно політика – UA

Екс-хавбек “Барселони”, білорус Олександр Глєб дав інтерв’ю, в якому поділився думкою про референдум в Каталонії, політику, американців і допінг.

– Відчувалася необхідність в незалежності Каталонії, коли ви виступали за “Барселону”?

– Я так серйозно не вдавався в це питання. Але те, що вони завжди говорили про те, що хочуть відокремитися від Іспанії, це було. І я так розумію, що так було і тоді, і сьогодні. Але я не розумію, з чим це пов’язано. Може, з чимось фінансовим, може, ще як, я не розумію.

– А відчувалася якась неприязнь між каталонцями і іспанцями?

– Я б не сказав. Те, що стосується футбольних фанатів, то дійсно, барселонські фанати ненавиділи мадридських і, швидше за все, мадридські – фанатів “Барселони”. Якось так.

– Яке ваше ставлення до того, що відбувається зараз?

– Складно сказати. Я проти насильства, і тому хотілося б, щоб це вирішувалося мирно, без крові. Але ви ж розумієте, що якщо Каталонія відокремиться, то це буде прецедент для всіх інших. І мова не тільки про Іспанію, а й усьому світі. Якщо це трапиться з Каталонією, то і інші зрозуміють, що це можливо.

– А як ви ставитеся до того, що спортсмени відкрито виступали за незалежність Каталонії? Або це взагалі нормально, що спорт виходить в політику?

– Я вам навіть більше скажу: спорт вже давно політика. Подивіться на останню Олімпіаду, коли російських спортсменів позбавляли права виступати. Хоч ті ж американці все сидять на допінгу і виграють. Тому спорт – це давно політика. І, на жаль, спорт вже неможливо відокремити від політики. Вона вже так домішалася в спорт, що … Природно, що це погано.

Нормально, коли спорт поза політикою. Але не ми ж це почали. Не знаю, скільки років вже політика впливає на спорт і прийняття всіх рішень. Неможливо, щоб було так, що якась країна хотіла жити своїм життям, а на неї тиснули через спорт. Згадати ті ж заклики бойкотувати чемпіонат світу в Росії. Це маячня, але воно є.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>