Глобальна економіка відновлюється, але є одна велика …

 Чорні хмари насуваються на найкращий за десятиліття період синхронного економічного зростання, який спостерігається як серед розвинутих країн, так і серед тих, що розвиваються. І коли піде дощ, глобальні ринки можуть постраждати.

Про це пише видання Bloomberg. Проблема, яку помітив менеджер хеджових фондів Стівен Джін, полягає в поглибленні дисбалансу у відсутності нових “безпечних гаваней” в той час, коли світове виробництво зростає.

Китай і інші країни, що розвиваються, акумулюють багатство. Але вони не змогли збудувати складні локальні ринки, у яких були б власні інструменти захисту від ризиків. Джін зауважує, що це посилює небепзечну залежність від державних облігацій США, яка створює бульбашку на ринку цінних паперів, підштовхуючи інвесторів до більш ризикованих активів.

Це видозмінена версія “надлишку заощаджень”, яку висловив у 2005 році голова Федерального резерву США Бен Бернанке, щоб пояснити, чому ціна американських позик лишається низькою навіть після того, як Вашингтон підняв процентні ставки.

Зараз нинішний дисбаланс поточних рахунків у США, Китаї і Японії знизився. А великі економіки Азії несуть на собі значно вищі боргові зобов’язання, що підриває припущення, що проблема в надмірній кількості заощаджень. Натомість проблема в тому, що ринки, що розвиваються, не змогли створити активи, які б інвестори хотіли придбати в якості інструменту збереження вартості. Щоб цього добитися, потрібен високий рівень впевненості у верховенстві права, справедливе регулювання і преконання, що інвестор може отримати свої гроші назад в будь-який момент.

“Локальним ринкам капіталу в країнах, що розвиваються, досі бракує складності для того, щоб відповідати реальним секторам у цих економіках”, – каже експерт Ніколо Бандера.

Продовження економічного зростання ринків, що розвиваються, на тлі відсталості фінансових систем породжує ситуацію, в якій надійні активи, такі як держоблігації США, німецькі бонди і британські цінні папери, стають все більш вийнятковими і короткостроковими.

У Китая як другої найбільшої економіки в світі є хороші шанси створити альтернативу американському фондовому ринку. Але державний контроль сіє сумніви серед інвесторів, які не поспішають купувати китайські урядові цінні папери.

Раніше повідомлялося, що Китай забезпечує третину зростання глобальної економікиПро це у своїй статті для DT.UA писав Олексій Коваль. Внесок Китаю в зростання глобальної економіки досяг 33,2%. Обсяг китайської економіки склав 74,4 трлн юанів, що становить понад 11 трлн доларів. Китай за цим показником скорочує відставання від США.

Детальніше про зміни зовнішньої і внутрішньої політики Китаю читайте у статті Олексія Коваля “Пекін вивіряє курс” в тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>