Голова Нацбанку України: економіка поступово відновлюєтьсяВалерія Гонтарева бачить покращення в українській економіці

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що в останні чотири місяці в українській економіці спостерігається невелике зростання.

“Уже з квітня 2015 статистичні дані свідчать про незначне, але зростання української економіки. На мій погляд, найнижчу точку падіння ми вже пройшли і тепер є всі підстави говорити про поступове відновлення економічного зростання”, – цитує Гонтареву прес-служба регулятора.

Голова НБУ також повідомила про отримання другого траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду на суму 1,7 млрд долаірв.

За її словами, ці кошти будуть спрямовані на поповнення міжнародних резервів, які загалом “зростають впевненими темпами”.

Цей транш є частиною розширеної програми фінансування на загальну суму 17,5 млрд доларів.

Крім того у вівторок міністерство фінансів України повідомило, що направило міжнародним кредиторам оновлену пропозицію щодо реструктуризації боргу.

Мінфін також закликав кредиторів взяти участь у зустрічі в четвер в Лондоні для обговорення цього питання.

Тим часом Міжнародний валютний фонд спрогнозував падіння ВВП України у 2015 році на рівні 9%. Про це йдеться у звіті МВФ, опублікованому на сайті організації.

Причиною цього є погіршенням промислового виробництва через конфлікт на сході України, очікування зниженого врожаю і складана ситуація з кредитами, вказано у документі.

Раніше у МВФ прогнозували падіння ВВП Україна на рівні 5,5%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>