Голова Одеської ОДА розповів про пілотний проект сільської …

Голова Одеської ОДА Максим Степанов відзначив важливість підписання президентом України Петром Порошенком закону про сільську медицину, що відбулося саме на Одещині.

Про це Максим Степанов повідомив “Прямому“.

“Я повинен сказати, що нами реалізований проект вже в самому депресивному районі Одеської області – Окнянському районі, де у нас реалізований проект саме сільської медицини, який повністю відповідає сьогоднішньому підписаному закону, де у нас всі ФАПи включені в єдину архітектуру телемедицини, де у нас створено приймально-діагностичне відділення на базі районної центральної лікарні, де у нас всі амбулаторії забезпечені відповідним обладнанням, транспортом. Тобто все, що прописано в законі про сільську медицину, в нас вже реалізовано на прикладі одного району. Більше того, я впевнений, що до кінця 2018 року більшість районів буде саме по цій концепції реалізовано на території Одеської області”, – сказав він.

За його словами, дуже важливо, що будь-яка інформація, яка на сьогоднішній день завдяки цій концепції, про пацієнта збирається в ФАПі за допомогою мобільного діагностичного комплексу, куди входить ЕКГ, куди входить стетоскоп, куди входить глюкометр, пульсоксиметр, ще там безліч обладнання, яке знімає відповідні дані, робить відповідне обстеження з пацієнта, передає за допомогою телемедицини всю цю інформацію на сервер, який встановлений в обласній клінічній лікарні.

“Ця інформація доступна як сімейному лікарю, так і лікарні вторинного рівня, яка є центром госпітального округу, так і обласній лікарні. І на протязі буквально 10-15 хвилин може бути встановлений діагноз, може бути надана відповідна рекомендація, що саме робити з цим пацієнтом. Тобто та структура, яка побудована в Одеській області, на моє велике переконання, є оптимальною щодо розвитку сільської медицини на території нашої країни”, – наголосив Степанов.

Нагадаємо, що 28 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”.

Нагадаємо, 19 жовтня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 6327, який передбачає запровадження першої ланки медичної реформи в Україні.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>