Голова СБУ: Гуманітарний конвой РФ – провокація проти України

Голова СБУ: Гуманітарний конвой РФ – провокація проти України

Водії російського конвою – професійні військові, заявив Наливайченко.

Перетин українського кордону російською колоною “із так званим гуманітарним конвоєм” – це чітко спланована провокація проти України із використанням міжнародної організації Товариства Червоного Хреста. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

“Ці автомобілі не мають нічого спільного із цивільними машинами. Це військові автомобілі, призначені для перевезення озброєння. Персонал – так звані водії, які протягом двох днів, 10-11 серпня 2014 року, несподівано отримали паспорти для виїзду за кордон – військові, навчені конвойним функціям та управлінню бойовими машинами”, – зявив Наливайченко.

В’їзд гуманітарного конвою в Україну: онлайн-трансляція

За його словами, під прикриттям “гуманітарного конвою” в Україну в’їжджає група людей для управління військовою технікою, яка незаконно і щодня завозиться у нашу країну.

“Серед них є люди, які виконуватимуть завдання з конвоювання, зняття та катувань полонених, утримуваних бойовиками – з метою приховування злочинів, які обов’язково будуть викриті після звільнення території нашими силами”, – повідомив Наливайченко.

Голова СБУ також сказав, що КамАЗи із колони насправді є тягачами, які зняті з військового зберігання Московського регіону. Усі вони мають забарвлення “хакі” і тимчасово зафарбовані білою фарбою. Усі документи на ці тягачі видані протягом одного-двох днів у серпні цього року. Вантаж, який заповнює не більше третини обсягу кожного автомобіля, не має нічого спільного з гуманітарною допомогою. Цей вантаж прямує до сепаратистів – угрупованням Козіцина, Безлера та іншим.

Наливайченко наголосив, що військові вантажівки будуть використовуватися для перевезення озброєння і знарядь безпосередньо для сепаратистів – транспортування артилерії, мінометів та іншого важкого озброєння для атаки на цивільні райони українських міст. Цей транспорт також планують використовувати для перевезення вбитих українців – без оповіщення родичів, для приховування злочинів.

Раніше повідомлялося, що вантажівки з гуманітарною допомогою виїхали із пункту Ізваріне сторону Луганська. У Червоному Хресті повідомили, що їхні представники не супроводжують вантажівки РФ в Україні, як було обумовлено раніше. У МЗС України заявили, що конвой перетнув кордон незаконно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>