Голодує 87-й день: Денісова пропонує Росії обговорити будь-які умови для порятунку Сенцова

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова пропонує представникам РФ обговорити варіанти будь-яких умов обміну задля врятування життя українського режисера Олега Сенцова, що з 14 травня продовжує голодування.

Про це у Facebook написала український омбудсмен. Вона заявила, що сьогодні – 87-й день голодування Сенцова.

“Ситуація зі станом його здоров’я, за інформацією Наталі Каплан (сестра Сенцова) – катастрофічна. Домовленості між Президентами України і Росії про моє відвідування українських політв’язнів не виконані Російською Федерацією. Спростувати або підтвердити інформацію, надану РФ про “відносно стабільний” стан Олега, неможливо”, – заявила Денісова.

Також омбудсмен заявила, що “звернення мами про помилування сина до президента РФ залишилось без відповіді”, а “ініціатива України про розблокування процесу обміну знову гальмується російською стороною”.

“Я звертаюся до Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової, голови Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова обговорити будь-які умови обміну, лише б врятувати Сенцова. Йому терміново необхідна належна медична допомога”, – наголосила Денісова.

У зв’язку з цим вона заявила, що готова вилетіти негайно до РФ.

“Прошу відповідальних осіб Російської Федерації якнайшвидше надати літак на перевезення Сенцова в будь-яку лікарню, в якій зможуть надати необхідну медичну допомогу”, – наголосила вона.

“Закликаю всіх небайдужих включитися і не допустити смерті Сенцова!” – написала Денісова.

Раніше незаконно ув’язнений український режисер Олег Сенцов написав у листі до своєї сестри, що кінець близько. 

Як повідомляв 5.UA, Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув’язнення. На початку червня 2018 року в різних містах України люди вимагали звільнити режисера Олега Сенцова. Підтримали акцію і в усьому світі: люди в різних куточках планети долучаються до акції #SaveOlegSentsov.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Сімферополь, Нью-Йорк, Мельбурн, Краматорськ: користувачі соцмереж долучилися до зворушливої глобальної акції за Олега СенцоваLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>