ГПУ викликає Януковича на допит 5 і 9 грудня

Генеральна прокуратура України викликає колишнього президента Віктора Януковича на допит 5 і 9 грудня. Повістки опубліковано на сайті відомства.

У повістках вказані адреси проживання Януковича в Києві, Нових Петрівцях Київської області і в російському Ростові-на-Дону.

Януковича викликають як підозрюваного для участі в допиті й «виконання інших процесуальних дій у кримінальному провадженні». Екс-президент має з’явитися до керівника слідчого відділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури.


Екс-президента України Януковича звинувачено у державній зраді (відео)


Будь ласка, зачекайте

Embed code

Copy and pulp a hide formula below. The formula changes formed on your selection.

The formula has been copied to your clipboard.

Video size

Share this video

28 листопада Святошинський районний суд Києва провів допит Януковича за допомогою відеозв’язку з Ростова-на-Дону у справі щодо п’ятьох колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», обвинувачуваних у розстрілах на Майдані взимку 2014 року, за клопотанням їхнього захисту. Колишні бійці спецпідрозділу «Беркут» не визнають власної вини. У цій справі Віктор Янукович має статус свідка.

Янукович після допиту заявив, що за події в Україні несуть відповідальність не тільки лідери Майдану, а й інші тодішні опозиціонери, що зараз перебувають при владі в Україні, проте додав, що все мають вирішити слідство і суд.

Крім того, Віктор Янукович назвав спробою натиснути на суд заяву генерального прокурора України Юрія Луценка, який у перебігу судового слухання зачитав на адресу колишнього президента обвинувачення в державній зраді.

Раніше Луценко повідомляв про плани Генпрокуратури до кінця року передати до суду так звану «велику справу Януковича», серед епізодів якої – підозра в державній зраді та інших тяжких злочинах.

Віктор Янукович сам є фігурантом кількох кримінальних справ, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013 року до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території Росії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>