Гройсман підписав законопроект, що розширює повноваження …

Гройсман підписав законопроект, що розширює повноваження …

Гройсман проігнорував звернення депутатів про неприпустимість підписання законопроекту у зв’язку з порушенням регламенту при його прийнятті.


Рада Гройсман

<!–     –>

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав ухвалений парламентом законопроект №1343 про внесення змін в Закон України “Про Раду національної безпеки і оборони України”, який істотно розширює повноваження секретаря РНБО, повідомляє прес-служба парламенту.

Раніше Група депутатів подала Гроймасну звернення з вимогою не підписувати закон про РНБО і постанову про скасування голосування.

Подали разом Юрієм Левченком, Дмитром Добродомовим, Мустафою Найємом і Світланою Заліщук звернення на Гройсмана щодо неприпустимості підписання закону про РНБОУ як такого, що ухвалено з порушенням Регламенту. І постанову про скасування.“, – заявив депутат від БПП Сергій Лещенко.

Раніше сьогодні Верховна Рада України з другої спроби ухвалила в цілому як закон запропоновані президентом Петром Порошенком зміни щодо розширення повноважень РНБО. За відповідний законопроект проголосували 253 народних депутати.

ZN.UA докладно писало про нововведення закону. Зокрема, як зазначав у своїй статті Союз уповільненої дії Сергій Рахманін, розширення повноважень РНБОУ суперечить Конституції України.

Якщо раніше РНБОУ тільки розглядав питання, що відносяться до сфери безпеки і оборони, і подавав президенту відповідні пропозиції, то тепер він уповноважений ще й приймати рішення. А ці рішення стосуються проектів державних програм, доктрин, директив, наказів, законів.

У колишній редакції Радбез здійснював поточний контроль за діяльністю органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони. Згідно з новою редакцією, він повинен був координувати і контролювати діяльність цих органів. А заодно здійснювати координацію і контроль над діяльністю виконавчих органів у сфері протидії корупції, забезпечення громадського порядку та боротьби зі злочинністю.

За матеріалами: ZN.UA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>