"Грубий, образливий лист". У РПЦ відреагували на запрошення Варфоломієм Онуфрія на собор

У Московському патріархаті назвали грубим і образливим лист патріарха Варфоломія предстоятелю УПЦ МП Онуфрію, в якому пояснив причини надання українській церкві автокефалії, а також закликав його прийти на Об’єднавчий собор та взяти участь у виборах очільника нової церкви.

Про це заявив заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Микола Балашов, пише  “Інтерфакс“.

За його словами, у предстоятеля УПЦ дійсно дуже високий особистий авторитет не тільки в Україні, але і в міжнародному православному середовищі.

“Його справедливо вважають людиною духовною, праведним життям. Так що симпатії православних не на боці того, хто таке грубий, образливий лист відіслав. Адже він цим не митрополита Онуфрія принизив, а себе”, – вважає представник РПЦ.

Раніше стало відомо, що Константинопольський Патріархат вирішив позбавити предстоятеля УПЦ Московського Патріархату Онуфрія титулу митрополита Київського. Станеться це після проведення Об’єднавчого собору та обрання нового голови єдиної Української Помісної Церкви.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об’єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут. Вселенський патріарх Варфоломій розіслав запрошення на Об’єднавчий собор українським ієрархам, у якому розповів про процес його проведення.


ВідеоУдар від Москви: РПЦ відкрила свою парафію у Стамбулі

Першу службу священник Георгій Сергеєв уже провів. З порушенням усіх канонів, які забороняють служіння на канонічній території іншої православної церкви. А у Києві цього тижня спробували підпалити знамениту Андріївську церкву. Вгадати, від кого прилетіло, не важко, бо Андріївський храм лише тиждень тому передали під представництво Вселенського патріархату в Україні. 

Удар від Москви: РПЦ відкрила свою парафію у Стамбулі

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>