Група "1+1" образилась на ТРК "Україна" через футбол і UEFA

Група 1+1 образилась на ТРК Україна через футбол і UEFA

Директор департаменту стратегії та розвитку групи компаній “1+1″ В’ячеслав Фрідман розповів про програний тендер UEFA і можливе поповнення пулу Української прем’єр-ліги на наступний сезон.

“Якщо говорити про подробиці тендеру докладніше, то ні яких матеріальних, ні юридичних претензій до ТРК Україна і їхніх каналів Футбол 1/2 немає. Але є моральний, етичний аспект в цій справі. Тому що у нас з ними на підставі трьох попередніх років роботи був меморандум про те, що ми в рівних частинах платили гроші, ділили всі матчі навпіл: матчі українських клубів у єврокубках, і по черзі “витягали” цікаві матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Так ми пропрацювали три роки.

Коли до нас звернувся UEFA про продовження співпраці, ми так само звернулися до групи каналів ТРК Україна, вели довгу переписку в електронному форматі. По-моєму, це був серпень минулого року, коли ми мали виходити на тендер спільно, загальним пакетом. Підготували всі документи, і десь за тиждень до початку тендеру почалися якісь дивні речі. Керівництво ТРК Україна або не відповідало на дзвінки, або говорило, що знаходяться в Москві і ніколи розмовляти, і так далі, мовляв, пізніше зателефонуємо. А керівництво каналу Футбол надсилало нас вгору, до керівництва всієї компанії.

За три дні до тендеру ми всі зрозуміли, здогадалися, що вони виходять своїм пакетом. Тоді ми також вийшли своїм пакетом. Вони виставили велику суму, тендер ми їм, будемо так говорити, чесно програли. Враховуючи ситуацію в країні, військове та фінансове становище, стрибок курсу долара, ми UEFA говорили про те, що треба знизити торішню суму – не готові сьогодні наші телеканали, які повинні бути незбитковий, отримувати прибуток, а це комерційні проекти. Ми вели тривалі переговори з UEFA, щоб знизити ціну, на благо двох каналів. Але в результаті, нам довелося виставляти ту ж суму, яку ми платили в попередні роки. Вони виставили, як нам сказав UEFA, набагато більшу суму, ніж наша.

Результати тендеру UEFA не розголошує. Яку суму запропонували ми, називати не хочу. Просто хочу сказати одну річ: все, що ти робиш за спиною у людей, ти робиш на очах у Бога. Він все бачить і все повертає.

У чемпіонаті України загального пулу в наступному сезоні також не буде. На збережені від програного тендера Ліги чемпіонів і Ліги Європи гроші ми могли б легко підписати телевізійні контракти практично з усіма клубами Прем’єр-ліги, перетворивши футбольні канали ТРК Україна в Шахтар-ТБ з ухилом на європейські чемпіонати та міжнародні футбольні турніри.

Але оскільки канал 2 + 2 проповідує телевізійний фейр-плей, що означає заробляння грошей, а не бажання отримати футбольний телевізійний контент за будь-які гроші, глибоко проникаючи в кишеню власника телевізійного каналу. З клубів, які не входять до нашого пулу, нас би могли цікавити хіба що ще “Зоря” і “Ворскла”. Тому що, умовно кажучи, з 15 домашніх матчів решти клубів Прем’єр-ліги, цікаві тільки 3 домашні матчі з нашими грандами.

І тому хотів би звернутися до керівників футбольних клубів, охочих отримати певну суму за телевізійний футбольний контент, який вони продають: вони мають враховувати не завжди виразну гру своїх команд, часто з передбачуваним результатом і порожніми трибунами на задньому плані.

Чи готові інші клуби йти до нас? Ми запросили “Зорю” і “Ворсклу”. Є сума, яку ми запропонували, вони думають. Сума обговорювана, близько 15-20 мільйонів гривень за сезон. Більшість клубів нам нецікаві з комерційної точки зору. Є ще запорізький “Металург” і “Чорноморець”, які нам цікаві по 10-12 мільйонів гривень за сезон”, – розповів Фрідман, якого цитує Кореспондент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>