Данилюк покарав неслухняного Насірова за поїздку на інавгурацію Трампа

Главу ДФС Романа Насірова можуть звільнити через візит до США.

Про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк під час своєї прес-конференції.

“Для того, щоб реформувати ДФС, треба розуміти як, треба мати спроможність це робити. А ще потрібна налаштованість на зміни. Що ж на практиці? Після того як ми провели важкий закон (антикорупційний закон щодо податкових змін, – ред.) через Верховну Раду і зараз саме час його впроваджувати, де знаходиться глава Фіскальної служби? В Америці. Замість того, щоб реалізовувати те завдання, яке йому поставило Міністерство фінансів, уряд, Верховна Рада, він займається самопіаром”, – сказав міністр.

Данилюк зауважив, що глава ДФС поїхав до США у відпустці, не погодивши свій візит з міністром фінансів, який координує його діяльність, а також із прем’єр-міністром України.

“Це – вимога законодавства. Це – грубе порушення. Друге, він поїхав на інавгурацію президента США. В цьому немає нічого поганого, але це досить недешеве задоволення. Те, де він був, коштує приблизно 250 тисяч доларів. Немаленька сума. А чи вона задекларована?” – додав Данилюк.

Таким чином, Насірова притягнуть до дисциплінарної відповідальності. Якщо він отримує другу догану – може бути звільнений.

“Я презентував ключові фактори ефективності, які ми встановили для ДФС, розроблені разом з МВФ – стратегічним партнером ДФС. Звітування за цими показниками не сталося. Як Міністерство фінансів ми це переживемо, але це також важливо і для громадськості, щоб контролювали, як проходить реформа ДФС. Звичайно, простіше виривати якісь цифри кон’юктурно і презентувати успіхи, але звітування за цими показниками показало, що насправді відбувається, і чи дійсно є прогрес, чи задоволені платники. Це доручення не було виконано, як і не була виконана низка інших доручень, які надавав главі ДФС. Тому за систематичне порушення доручень міністра фінансів, які є обов’язковими до виконання, а також непогоджену відсутність на робочому місці, я, згідно з законом, ініціював перед Кабінетом міністрів притягнення Насірова до дисциплінарної відповідальності. Якщо після цього не буде зроблено ніяких висновків, то друга догана – це звільнення”, – зауважив міністр фінансів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>