Демократи перехоплюють контроль над Палатою представників – попередні підсумки виборів

Незважаючи на те, що за попередніми підсумками виборів у Демократичної партії не вдається перехопити контроль над Сенатом, у якому впевнену більшість отримують республіканці, призом для демократів стає Палата представників, передає ТАСС з посиланням на американські ЗМІ.

Згідно з прогнозом телеканалу CNN, Демократична партія може отримати у цій палаті 238 місць, тоді як республіканці тільки 197; чисельну перевагу може забезпечити штат Каліфорнія, який дасть демократам 53 конгресмени у разі їхньої перемоги на голосуванні.

Отримавши більшість, демократи займуть в Палаті представників пост спікера, а також очолять усі комітети. Як зазначила телекомпанія Fox News, однією з перших дій демократів буде ескалація розслідування ймовірних зв’язків співробітників штабу Дональда Трампа з Росією і примушення до дачі показань високопосадових осіб з адміністрації Трампа.

У Сполучених Штатах стартували проміжні вибори до Конгресу США, під час яких повністю переобирається Палата представників, а також 35 сенаторів зі 100. Крім того, переобираються 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів відбуваються інші місцеві вибори, в тому числі і вибори мерів окремих міст.

За підсумками виборів президент Дональд Трамп може або отримати більше влади, або, навпаки, втратити частину впливу. Вони також стануть маркером тривалості адміністрації Трампа і вплинуть на бажання світових лідерів залучати Білий дім до вирішення спірних глобальних питань.

Згідно з соціологічним опитуванням CCN, демократи переможуть на проміжних виборах до Конгресу – за них готові проголосувати 55% американців, за Республіканську партію – 42%. А рейтинг Трампа став найгіршим перед проміжними виборів з часів Ейзенхауера.

Аналітики склали прогноз, яким чином вони вплинуть не тільки на американську демократію, але й на популістський і націоналістичний бум в глобальному масштабі. Адже на обох континентах кандидати-популісти надихалися риторикою Трампа “Америка перш за все”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>