Депутат від БПП звернувся до ГПУ для розслідування стрілянини за участю Пашинського

На думку депутата від БПП, його колега перевищив норми самооборони або вчинив хуліганство із застосуванням зброї.


Сергей Пашинский

<!–     –>

Народний депутат від “БПП” Сергій Каплін звернувся до генерального прокурора України Юрія Луценка c депутатським запитом щодо розслідування стрілянини народного депутата від “Народного фронту” Сергія Пашинського, повідомив він на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, вистріливши в людину, він порушив відразу дві статті кримінального кодексу, зокрема перевищення самооборони і хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї.

“В середовищі зброярів-джентльменів, навіть за відсутності відповідного закону відомо, що зброю неприпустимо застосовувати для розборок на дорозі, навіть якщо мало місце ДТП. Якщо ж він дістав зброю і зробив попереджувальний постріл після удару пляшкою, тобто лежачи на землі, при правильній позиції захисту і без вибіркового судочинства, можно розраховувати на перевищення меж необхідної оборони”, – заявив Каплін.

За його словами, якщо ж на життя і здоров’я Пашинського ніхто не посягался, то він не мав права діставати зброю і стріляти з нього людину.

“Для встановлення обставин, чи мало місце перевищення меж необхідної оборони або все ж це було хуліганство, по Пашинському в будь-якому випадку треба провести публічний суд. Мене, звичайно, в цьому суді буде дуже цікавити питання цивільного використання відомчої вогнепальної зброї цивільними особами”, – заявив депутат.

За його словами, історія з Пашинським ще раз підтверджує, що питання належного законодавчого врегулювання права на збройний захист має бути номером один у порядку денному ВРУ.

Як повідомив Пашинський на своїй сторінці в Facebook, ввечері 31 грудня на трасі в Київській області у нього стався конфлікт з місцевим жителем. За словами Пашинського, на нього напали, вдаривши пляшкою, після чого він змушений був застосувати зброю для самозахисту, поранивши нападника.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>