Депутат Держдуми назвав кілька можливих сценаріїв повалення …


Ілля Пономарьов_1

Усунення Володимира Путіна з поста президента РФ можливе за різних сценаріїв, не виключаючи палацового перевороту за участю бізнес-еліт.

Про це заявив депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов у ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту ТСН Наталці Пісні.

“Я не вірю в змову генералів, бо генерали в Росії вкрай боязкі. Однак я вірю в тиск бізнес-еліт”, – заявив політик.

Опозиціонер вважає, що проблеми, які є в економіці РФ,  пов’язані із суто внутрішніми причинами “Вони не дуже пов’язані із санкціями – всупереч розхожій думці. Хоча це теж додає три копійки. Люди хочуть, щоб була якась нормалізація”, – упевнений Пономарьов.

“Наразі Путін розповідає всім історію про те, що зміниться влада в Америці, прийдуть інші, і ми домовимося заново, наступний президент буде більш прагматичний, ніж Обама. Хто б це не був – Хілларі, Джеб Буш, Рен Пол, хто завгодно. Ми, мовляв, домовимося. Ця казка ще рік буде працювати. Це комфортно. Є виправдання – ми зараз нічого не робимо, тому що через рік – може, щось станеться. Однак коли будуть наближатися президентські вибори, будуть говорити: може, ми врешті щось змінимо?”, – вважає Пономарьов.

Опозиціонер переконаний, що насамперед потрібно домовитися всередині країни і досягти певного консенсусу.

“Російська еліта абсолютно одностайно вважає, що Захід настільки прагматичний, що якщо дати йому можливість вийти з цієї ситуації із збереженням обличчя, то він на це піде. І я вважаю, що вони мають рацію”, – вважає політик.

“Нікому Україна не потрібна задарма, економічних інтересів там ні в кого немає, головний біль від цього є”, – додав він.

Зате в Росії економічні інтереси у всіх великі, впевнений депутат. “Особливо у німців – вони будуть першими бігти і говорити, що у них мільйони робочих місць, які безпосередньо пов’язані з російською економікою. Тому ось така точка зору абсолютно домінує. Інша справа – всі бояться, ніхто не хоче бути першим, хто скаже: давайте щось робити. Потрібен якийсь привід. Я думаю, цей привід після виборів президента Америки може виникнути”, – говорить російський опозиціонер. 

У свою чергу, вважає Пономарьов, ситуація в Україні, швидше, стабілізує, ніж дестабілізує ситуацію в Росії, бо війна завжди консолідує суспільство. “Інша справа, що через якийсь час накопичиться втома від цього. Але навіть якщо взяти історію Першої світової війни, вона дуже схожа на нинішню ситуацію, то ми побачимо, що втома наросте десь до 2017 року.  Тобто, цього року може щось статися, а може не статися”, – додав він.

Пономарьов із 80% вірогідністю впевнений, що наступним президентом стане Дмитро Медведєв. Шансів на це 80 відсотків. Тому як у випадку будь-якого вирішення ситуації наступником чинного президента є прем’єр.

Однак, зі слів політика, Медведєв ситуацію втримати не зможе. Більше того, він буде на істериці, адже його принижували протягом всіх цих років. Він вважається відіграною фігурою.

“І він буде намагатися помститися, якщо стане президентом. Його оточення буде намагатися помститися. Оточення точно не дасть йому можливості забути всі ці образи. І дружина не дасть можливості забути образи. І якщо це почне відбуватися, то додатково розгойдає ситуацію. Далі що може статися? Це можуть бути гойдалки, які підуть у бік перетворення Росії на велику “Новоросію”, – сказав політик. 

Пономарьов не виключає, що новим президентом РФ може стати Ходорковський. 

“Його судимості не будуть грати жодної ролі. У ситуації революційної зміни влади це все обнулюється”, – додав він. 

Пономарьов впевнений, що ймовірність безкровного варіанту зміни влади в Росії вкрай низька.

“Я зроблю все, що від мене залежить, щоб варіант був безкровним, але так чи інакше кров буде пролита. Інша справа, якою вона може бути в масштабі пролитої на Майдані крові”.

Серед інших сценаріїв він назвав повноцінну громадянську війну із розпадом країни.

“Каталізатором може бути все, що завгодно. Це теорія “чорних лебедів” – ми ніколи не можемо передбачити, що саме може бути: техногенна катастрофа, злочин, вбивство резонансної людини, не дай Бог, ще щось. Я думаю, що умовою перетворень повинен бути розкол еліти. Тобто, повинен бути хтось у владних колах, хто в явному вигляді виступить на боці повсталого народу. А може, і спровокує вихід людей на вулиці”, – наголосив політик. 

Щодо сценарію, у якому Рамзан Кадиров стає наступником Путіна, політик налаштований скептично.

“Я швидше уявляю собі ситуацію катастрофічного розпаду влади, за якої все починає валитися і тут виявляється, що єдина сила – ось ці архаровці-чеченці, які за фактом захоплюють владу і кажуть: ми зупиняємо ось цей розпад. Ось такий сценарій можливий”, – резюмував він. 

Нагадаємо, депутат Держдуми Пономарьов назвав російську опозицію маргінальною і пояснив, чому в країні немає гідних суперників Путіну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>