Державна зернова корпорація втратила десятки мільярдів доходу

Через систематичне невиконання умов кредитних договорів Державна продовольча зернова корпорація України (ДПЗКУ) недоотримала десятки мільярдів додаткових доходів.

За результатами перевірки Держаудитслужби, недотримання норм контрактів, на підставі яких надавалися кредитні кошти, у 2015-2017 роках призвело до втрати прибутку в сумі 23 млрд, пише “Українська правда”.

Відзначається, що в 2012 році корпорація стала учасником держпрограми, за якою їй надали 12 млрд гривень для поставок зернових китайському імпортеру (ССЕС). Однак аудит виявив ризикові операції, через які Україна може бути зобов’язана сплатити всю суму китайського кредиту та інші виплати, що складе понад 40 млрд гривень.

Повідомляється також, що корпорація не в змозі буде погасити заборгованість через неплатоспроможність і повну залежність від кредитних коштів.

Згідно з договором, ДПЗКУ зобов’язана всі надходження по кредиту використовувати для покупки сільгосппродукції і подальшого її продажу ССЕС. Щорічно потрібно постачати не менше 4 млн тон зерна кукурудзи та інших зернових.

Однак неефективність керівництва корпорації і відмова ССЕС підписувати контракт на таку поставку привели до нездатності забезпечити мінімальний обсяг зернових.

Відзначається, що причиною кризи на підприємстві аудитори вважають занадто часту зміну його керівництва і відсутність контрактів з тимчасовими керівниками.

Як писав OBOZREVATEL, в Україні спростили правила експорту продукції оборонно-промислового комплексу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>