"Держиморд у нас не будуть терпіти", – Бекешкіна про результати перевірки українців на схильність до авторитар

Соціологи визначили, що найбільш важливою для українців виявилася цінність свободи. Про це в ефірі “5 каналу” розповіла директор фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

“Нещодавно ми провели цікаве дослідження, і там було запитання: “Які цінності більш важливі для прав людини?”. Причому кожну цінність потрібно було оцінювати окремо: “дуже важливо”, “переважно важливо”, “неважливо” і “зовсім неважливо”. Так от, найбільш важливою у нас виявилася цінність свободи, на другому місці – справедливість, а правова свідомість, тобто законослухняність, була внизу списку. От у чому наша відмінність від Росії – росіяни більш схильні до монархії, а українці – до анархії”, – пояснила Бекешкіна.

Також соціологи перевірили українців на схильність до авторитаризму.

“В міжнародних дослідженнях є вимірювання: “Як ви вважаєте, чи можуть кілька сильних керівників зробити для країни більше, ніж усі закони і дискусії?”. У нас 60% стабільно відповідає “так” – це вважається високим показником схильності до авторитаризму.  Але ми пішли далі і запитали: “Як ви вважаєте, чи повинні сильні лідери дотримуватися в суспільстві законів, чи вони можуть інколи заради інтересів справи ці закони обійти?”, – майже 80% відповідають, що ні, вони повинні діяти по закону”, – розповіла Бекешкіна, додавши, що це означає не схильність українців до авторитаризму, проте схильність до патерналізму”, – зауважила Бекешкіна.

І додала: “Вони (українці – 5.UA) вірять, що спуститься на землю Господь Бог і вирішить усі проблеми. А держиморд у нас не будуть терпіти”.

Повний запис програми дивіться тут:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>