Десятки слідів динозаврів! Поблизу НАСА знайшли загадкову плиту

Стаття про те, які ж види динозаврів ходили по цій плиті, була опублікована на сайті NASA.

Сліди на плиті були виявлені місцевим експертом Реєм Стенфордом ще в 2012 році, повідомляє Укрінформ. Розкопки показали, що плита була розміром з обідній стіл, а в наступні роки з’ясувалося, що вона покрита слідами.

Сам Стенфорд, палеонтолог Мартін Локлі з Університету Колорадо в Денвері, й інші вчені за шість років змогли документально підтвердити, що в піщанику залишилися сліди понад 70 динозаврів і ссавців. Зокрема, було знайдено 26 слідів ссавців різних видів.

“Концентрація слідів ссавців на цьому джерелі на порядок вища, ніж у будь-якому іншому в світі. Я не думаю, що коли-небудь бачив плиту такого розміру, яка становить пару квадратних метрів і де є більше ніж 70 слідів стількох різних типів”, – сказав Локлі.

 

.

Аналіз слідів доводить, що всі вони, ймовірно, були залишені протягом декількох днів один від одного в місці, яке могло бути краєм болота. Серед цих відбитків могли виявитися навіть сліди хижака і його жертви в ті дні.

“Це як машина часу. Ми можемо поглянути на кілька днів активності цих тварин, і ми можемо це уявити. Плита дозволяє нам глибоко зазирнути в стародавні часи на Землі. Це просто-таки справді незвичайно”, – сказав Стенфорд.

Фото: NASA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>