Дещиця засудив антиукраїнські гасла під час маршу "орлят" і зажадав реакції від Польщі

Під час маршу лунало “Смерть українцям!”.

Україна засудила заклики у Польщі, які ведуть до ворожнечі на національному грунті. Київ звернеться до офіційних польських органів з проханням розслідувати інцидент з озвученням антиукраїнських гасел під час суботнього маршу в Перемишлі.

Про це заявив посол України в РП Андрій Дещиця, – пише Укрінформ.

Українська сторона очікує на реакцію з цього приводу не тільки польських офіційних органів, але й громадських організацій, які повинні створювати сприятливий грунт для добросусідських відносин.

Дещиця підкреслив, що його насторожує факт вчинення інциденту в Перемишлі саме в момент, коли Київ і Варшава знову вийшли на нову позитивну динаміку двосторонніх відносин.

“Такі провокації у висловлюваннях однієї особи можуть знищити доробок офіційної і суспільної роботи України і Польщі”, – констатував український дипломат.

Нагадаємо, що у Перемишлі під час щорічного “Маршу переремиських і львівських орлят” за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема “Cмерть українцям” і “Перемишль, Львів – завжди польські”.

Організаторами заходу були праві організації: Усепольська молодь або Національно-радикальний табір, неформальна група “Патріотичний Перемишль”, а також установа культури Підкарпатського воєводства – Культурний центр в Перемишлі. “Орлятами” називалися бійці з польського боку, учасники польсько-української війни за Галичину 1920 року. 

Об’єднання українців у Польщі уже закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України.

Нагадаємо, що раніше польський телеканал “TVN24″ показав скандальний антиукраїнський фільм Поля Морейри “Україна: Маски революції”. Показ фільму телеканал “приурочив” до другої річниці Майдану.

Посольство України в Польщі з цього приводу оприлюднило заяву, в якій повідомило, що “розчароване недружнім жестом польського телеканалу “TVN24″” і звинуватило у неповазі до мільйонів українців.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>