«Деякою мірою це удар для нас», – Костянтин Марченко про … – Волинь 24 (прес

У Волинській єпархії вважають, що з одного боку створення нової єпархії УПЦ КП в області піде на користь прихожанам, а з іншого – зменшить можливості митрополита Михаїла.

Про це в коментарі «Волинь24» розповів прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП Костянтин Марченко.

Нагадаємо, синод УПЦ КП утворив нову Володимир-Волинську єпархію. До нової єпархії включили шість районів Волинської області: Володимир-Волинський, Іваничівський, Локачинський, Любомльський, Турійський, Шацький.

Керуючим єпархії став преосвященний Матфей (Шевчук), єпископ Володимир-Волинський і Турійський. Досі він виконував обов’язки вікарія Волинської єпархії.

Костянтин Марченко зауважив, що створення окремої єпархії може піти на користь прихожанам, адже, якщо в підпорядкуванні єпископа 500 парафій, він фізично не зможе навіть відвідати їх, принаймні раз на рік.

«Коли єпархія зростає (а наша за останні два роки сильно зросла), щоб усім приділити більше уваги, постає питання про поділ», – зауважив архімандрит.

З його слів, Володимир-Волинська єпархія буде окремою структурою і не підпорядковуватиметься Волинській єпархії. Тому її створення можна розглядати і як дещо негативне явище.

«Проекти, які впроваджує митрополит Луцький та Волинський Михаїл, зокрема побудова академії, буде складніше реалізувати. Звичайно, це деякою мірою удар для нас, тому що стає меншою єпархія і ми втрачаємо можливості для реалізації великих якісних проектів. З такої точки зору це не зовсім добре, м’яко кажучи, але будемо вірити, що рішення прийнято з думкою про людей», – додав Костянтин Марченко.

Водночас він запевнив, що ідея створення Володимир-Волинської єпархії давно витала в повітрі, мовляв місто Володимир-Волинський, яке має багату і тривалу історію, перетворили на звичайний районний центр. Тому створення окремої єпархії може посприяти підняттю престижу княжого міста.

Втім, речник заперечує, що створення Володимир-Волинської єпархії УПЦ КП відбулось за прикладом УПЦ МП, яка також має дві єпархії на Волині.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>