Дивовижне полярне сяйво на Юпітері

За допомогою телескопа Хаббла показано сяйво на газовому гиганті, яке є більшим за земне, ніколи не припиняється, має додаткове джерело, крім Сонця.

Дивовижне полярне сяйво на Юпітері - фото

Астрономи за допомогою телескопа Хаббла зробили в ультрафіолетовому диапазоні знімок дивовижного сяйва на північному полюсі Юпітера, повідомляють в НАСА.

Мало того, що полярні сяйва на Юпітері більші за розміром за земні, вони також в сотні разів більш енергійні. І, на відміну від тих, що на Землі, вони ніколи не припиняються. У той час як на нашій планеті найбільш інтенсивні полярні сяйва викликані сонячними бурями – коли заряджені частинки ллються на верхні шари атмосфери, збуджують гази і змушують їх світитися червоним, зеленим і фіолетовим – Юпітер має додаткове джерело для своїх сяйв.

Сильне магнітне поле газового гіганта захоплює заряджені частинки з навколишнього середовища. Це не тільки заряджені частинки із сонячного вітру, але і частки викинуті в космос його орбітальним супутником Іо, відомим своїми численними і великими вулканами.

На початку липня 2016 року в орбіту Юпітера увійде космічний апарат НАСА “Юнона”, який допоможе краще зрозуміти, як Сонце і інші джерела впливають на полярні сяйва найбільшої планети нашої зоряної системи.

OstanniPodii.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>