Для придбання Україною російської вакцини “Спутник V” немає раціональних підстав

1609683027-7209

Про це написав глава “Медичних закупівель” Арсен Жумаділов на своїй сторінці в Facebook.

“Окремо кілька слів про російську вакцину-новачка “Sputnik V”… Московський інститут Гамалії почав розробку одним з останніх, але оголосив про успішне завершення другої фази випробувань першим влітку минулого року. При цьому з третьої фази він досі не вийшов з оприлюдненими результатами”, – зазначив він.

Жумаділов підкреслив, що в сегменті векторних вакцин, якою і є російська вакцина-кандидат, існує значна конкуренція.

“18 виробників по всьому світу знаходяться на тому чи іншому етапі розробки… Зараз для замовлення російського продукту, в сегменті якого є більш дешеві, більш ефективні, надійні вакцини, немає ніяких раціональних підстав”, – зазначив глава ДП.

Вакцина “Супутник V” від коронавірусу в Україні: що відомо

  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що “Спутник V” не має шансів отримати дозвіл в Україні. Третя фаза її випробувань далека від завершення.
  • Раніше депутат Верховної Ради від ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що в Україні російську вакцину від коронавірусу подали на реєстрацію. За його даними, харківська компанія “Біолік” звернулася до МОЗ із заявою ще 30 грудня.
  • Зазначимо, 8 грудня глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив, що виробництво “Спутника” можуть налагодити на потужностях “Біоліка”. Однак у фармкомпанії тоді спростували підписання відповідних контрактів і отримання трансферних технологій з виробництва вакцини “Спутник V”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>