Для України вступили в силу нові торговельні преференції ЄС

З сьогоднішнього дня, 1 жовтня 2017 року, вступають в силу нові торговельні преференції Європейського Союзу для України, передає Ukr.Media. Тепер експорт з України в Євросоюз більшості видів сільськогосподарської продукції буде проходити без застосування митних зборів, повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні.

Зазначено, що введення нових торговельних преференцій в найближчому майбутньому дозволить спростити доступ на європейський ринок також для деяких промислових продуктів.

“Це важливий знак того, що ЄС і надалі надає відчутну підтримку громадянам України, самій Україні та її реформ в економічній і політичній сферах. Завдяки Регламенту ЄС щодо автономних торгових преференцій Україна в рамках Угоди про асоціацію зможе здійснювати безмитний експорт в ЄС більшого числа сільськогосподарської продукції. Також, згідно з Угодою про асоціацію, цей Регламент прискорить процес скасування імпортних тарифів ЄС для декількох промислових товарів”, – йдеться в повідомленні.

Поки зняття торгових обмежень стосується лише кількох видів сільськогосподарської продукції. Експорт української пшениці, ячменю і кукурудзи в Євросоюз без сплати митних зборів стане можливим з 1 січня 2018 року.

“Серед сільськогосподарської продукції Україна отримає можливість збільшити число безмитного експорту в ЄС пшениці, кукурудзи, ячменю, вівсяних і ячмінних круп та гранул. Ця пропозиція також буде сприяти безмитного експорту в ЄС більшої кількості томатів, натурального меду і виноградного соку. Від цих торгових преференцій виграють також експортери промислової продукції. Зокрема, це українські виробники взуття, добрив, виробів з алюмінію та побутової електроніки”, – заявили в представництві Євросоюзу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>