Домайданного рівня економіка досягне через п'ять років – екс …

Прогнози МВФ відсувають відновлення української економіки ще на року, впевнений Арбузов.

Економіка України повернеться на рівень 2013 року не раніше, ніж у 2021 році. Про це у Facebook написав екс-глава НБУ, коментуючи оновлений прогноз МВФ.

Новий прогноз МВФ хороших новин Україні не приніс. Найважливіші економічні показники погіршилися. Головний кредитор зараз очікує, що за 2016 рік ВВП країни зросте лише на 1,5%, середньорічна інфляція складе 15,1%, а безробіття зафіксується на рівні 9,2 % за методологією Міжнародної організації праці”, – нагадав він.

На думку Арбузова це означає, що владі не вдається налагодити контроль над макроекономічною політикою держави. Економіка після дворічного падіння засіла на дні і не має ресурсів для зростання.

“Ресурси для відновлення внутрішнього попиту доїдаються, а зовнішній попит буде пригнічений як мінімум в довгостроковій перспективі. Тобто посткризового відскоку поки не передбачається”, – констатує він.

Екс-глава НБУ також наголосив, що прогноз МВФ свідчить про некоректність макроорієнтирів, закладених у держбюджет цього року виходячи з попереднього прогнозу Фонду, за яким економіка повинна була зрости на рівні 2% при інфляції 12%.

“Значить, доходи бюджету знову будуть більшою мірою формуватися інфляційними грошима, а не здоровими джерелами. Ще на один рік – тепер уже на 2021 – відстрочене повернення економіки на рівень 2013 року. Це чітко демонструють п’ятирічні очікування МВФ, представлені в новому прогнозі. Хоча ще минулої осені передбачалося, що заходи, закладені в EFF і Президентську Стратегію сталого розвитку України-2020, повернуть до 2020 нашу економіку в розміри домайданного періоду. Останній пункт, на мій погляд, є ключовим. Він ілюструє вартість перманентної політичної кризи в державі”, – написав Арбузов.

Як повідомляв Кореспондент.net, раніше Світовий банк підтвердив прогноз зростання української економіки в 2016 році на рівні 1%.

Зазначимо, на 2017 рік український Мінфін прогнозує ВВП на рівні 3% за інфляції 8,1%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>