До Землі наближається найяскравіший астероїд

Космічне тіло є другим за величиною і найяскравішим об’єктом у Поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, передає Ukr.Media.

Якщо подивитися на астрономічний календар 2017 року, на космічній діаграмі видно, як Земля обганяє Весту. Наразі астероїд перебуває у своій орбіті, але незабаром після зимового сонцестояння він рухатиметься до північної півкулі.

Точна дата появи астероїда не має значення: це певний проміжок часу, коли під час руху астероїд буде до Землі найближче. До 12 січня астероїда закривав місяць, тому тепер близько 10 години вечора Веста ставатиме дедалі яскравішою.

Таким чином, спостерігати за астероїдом Веста можна буде протягом двох тижнів від сьогодні. Він зменшуватиметься, але його можливо буде роздивитися за допомогою бінокля – якщо не заважиме місяць.

Не зважаючи на те, що Веста лише 4-й астероїд, який виявили в історії (ще у 1807 році), він є другим за величиною (його розміри: 578?560?458 км) після Церера. Але Веста – яскравіша, адже має високу здатність віддзеркалення: у астероїда світліша поверхня.

Він досягає величини 6,3, – тобто його можна побачити на темному небі неозброєним оком.

Астероїд може бути дуже тьмяним, це станеться у 2018 році, коли перигелій і опозиція будуть найближче один до одного (10 травня і 19 червня). Церер, як правило, не може бути яскравішим ніж показник 6.7.

Ми знаємо набагато більше про Весту, завдяки польоту NASA на його орбіту у 2011 році.

Назва астероїда Веста походить від ім’я римської богині, у греків її звуть Гестією. Її вважали покровителькою домашнього вогнища.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>