Дуже прикро, що на нас махнули рукою. А.Гриценко про втрачені … – Информационное Агентство

Український політик Анатолій Гриценко назвав винних у втрачених домовленостях з Європою щодо будівництва пунктів пропуску у програмі «Суть Речей» на Радіо 10.

Людмила Григорчук: Пропоную розпочати нашу розмову з нової інформації, яка дуже  болюча для буковинців. Декілька років влада годувала нас обіцянками, що вже зовсім скоро відкриються два пункти пропуску на кордоні з Румунією? Дяківці і Красноїльск. А тепер ЗМІ оприлюднили інформацію, що Європа грошей на пункти пропуску не дасть. Матимемо далі черги на Порубному. Чому так сталося? Як Україна могла це допустити?

Анатолій Гриценко: Розумних пояснень немає. Європейські партнери пішли нам на зустріч, виділили кошти. Мене це питання збурило,йдеться про майже 30 млн євро, які нам надали для того, щоб ми облаштували пункти пропуску і для нас, і для наших гостей, які привозять в Україну гроші. Багато таких у мене недобрих слів. Інших пояснень немає. Міністерство фінансів підтвердило цю інформацію, а це означає, що Україна, як держава виявилася неплатоспроможною. Домовилася, а не зробила. Включилися чиїсь інтереси, що хтось не побудував вчасно, не прозвітував вчасно, на нас махнули рукою, фактично. Дуже прикро. Це тільки один з напрямів, де ми втратили можливість. Суттєво зменшилася також допомога і по інших напрямках. Україну тепер згадують не з піднесенням, як в 2014 році,  а з такою безнадьогою, з жалем і співчуттям, що не вдалося. Те ж саме, що відчувають наші люди, які згадують ці дні, коли загинули люди наші на Майдані. Не справдилися сподівання і це все дійшло до наших партнерів європейських.

Людмила Григорчук: На місцях щось можна зробити?

Анатолій Гриценко: Це рівень центральної влади. Це урядовий рівень. Оскільки така допомога дається під певні меморандуми, зобов’язання. Чи це можна виправити? Можна. Лиш треба кой кого взяти за жабри, але треба чітко показати, що ми готові виправитися.

Кого ви пропонуєте взяти за зябра?

Анатолій Гриценко: Я говорю за рівень міністерства, за рівень Гройсмана.

Інші матеріали: Гроші за будівництво пунктів перетину у Чернівецькій області, можливо, повертати не доведеться, – О. Фищук (ВІДЕО).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>