Економіка Британії перед "брекзитом" зростала

Image copyright
Getty

Напередодні референдуму про вихід із ЄС зростання британської економіки пришвидшилося. У другому кварталі ВВП країни зріс на 0,6%.

При цьому в другому кварталі ВВП зростав швидше, ніж очікувалося. Про це повідомляє Національне відомство статистики.

У першому кварталі цього року темпи зростання економіки становили 0,4%.

У річному вимірі британська економіка зросла на 2,2%, переважно за рахунок відновлення виробництва. Це найкращий показник від 1999 року. Галузь послуг, яка є найбільшою у британській економіці, зросла на 0,5%.

Непевність напередодні референдуму, що відбувся 23 червня 2016 року, виявилася “обмеженою”, кажуть у відомстві.

“Будь-яка непевність під час підготовки, як виглядає, мала обмежений вплив. Зовсім небагато із респондентів Національного статистичного відомства вказували на нього як на фактор, що негативно впливає на їхній бізнес”, – заявив головний економіст британського статистичного відомства Джо Гріс.

Оприлюднені статистичні дані є попередніми, остаточні цифри стануть відомі пізніше. Але вони показують, у якому стані була британська економіка безпосередньо напередодні “брекзиту”.

Останні опитування представників бізнесу показали, що за тижні після того, як стали відомі результати референдуму, економічна активність серйозно скоротилася.

“Завжди важко сказати, куди прямуєш, якщо дивитися у дзеркальце заднього виду, і оприлюднені сьогодні цифри щодо ВВП не можуть вважатися оцінкою поточного економічного клімату, – заявив Бен Бреттелл, головний економіст у Hargreaves Lansdown. – Але вони показують відсутність занепокоєння напередодні “брекзиту”, і, якщо прогнози про уповільнення економіки справдяться, вони покажуть, що до нього у нас були досить сильні позиції”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>