Економіка Великої Британії демонструє рекордний спад з часів фінансової кризи

EPA

Причиною є зростання невизначеність щодо Brexit

У Великій Британії зростання невизначеності щодо Brexit призвела до уповільнення темпів зростання британської економіки в 2018 році до найбільш слабких показників після світової фінансової кризи.

Про це повідомляє АР.

В цілому за 2018 рік економіка Великої Британії зросла на 1,4%, що є найнижчим показником з 2009 року, коли вона скоротилася на 4,2% після глобальної фінансової кризи.

Експерти прямо не звинувачують Brexit в економічному спаді, але є багато свідчень того, що невизначеність, пов’язана з виходом країни з ЄС, сильно позначається на економічній активності, особливо на інвестиціях у бізнес. Компанії не мають чіткого уявлення про те, як будуть виглядати торгові відносини країни з ЄС після запланованої дати Brexit 29 березня.

Як наголошується в Управлінні національної статистики, британська економіка росла щоквартальними темпами всього на 0,2% протягом четвертого кварталу у порівнянні з відміткою у 0,6%, зафіксованою у попередньому тримісячному періоді.

Виробництво впало у грудні на 0,4% у порівнянні з попереднім місяцем.

Уповільнення в останні три місяці року було особливо значним у виробництві автомобілів й сталі, що компенсувалося зростанням в секторі послуг, який становить близько 80% британської економіки, зазначив глава статистичного агентства з ВВП Роб Кент-Сміт.

В цілому, показники британської економіки в цілому виявилися кращими, ніж очікувалося одразу після голосування щодо виходу з Європейського Союзу у червні 2016 року. Однак наразі немає ніяких ознак того, що ця невизначеність скоро зникне.

Остаточний вихід Велико Британії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року. Після цього починається 21-місячний перехідний період – до кінця 2020 року. Перехідний період може бути продовжений лише один раз, проте поки невідомо, якою може бути його максимальна тривалість.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали “ні” збереженню членства Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти – 48%. Шотландія і Північна Ірландія переважно проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>