Економіка В уряді пояснили, чому уповільнилася економіка В останньому кварталі 2019 року економіка України зросла на

Як йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, уповільнення економіки наприкінці 2019 року було очікуваним.

«Насамперед, такі очікування були сформовані не зовсім типовими термінами збору врожаю зернових та інших культур. Тепла погода призвела до ранніх зборів, у результаті чого на відміну від того ж 2018 року основний збір врожаю зернових прийшовся на третій квартал», — пояснюють в уряді.

Крім цього, рекордно скорочувалося виробництво у металургії (через торговельні війни США та Китаю, падіння світових цін на металургію та зміцнення гривні). Падіння у секторі енергетики пояснюють теплою погодою: електростанції виробляли менше енергії, бо українці її все одно не споживали.

У Мінекономіки зазначають, що погані умови на світових та внутрішньому ринках спонукали низку товаровиробників проводити модернізацію виробництва: капітальні інвестиції у 2019 році зросли до 2,3 мільярда доларів або на 70% проти 2018 року.

«Поточні та майбутні інвестиції мають забезпечити все більше і більше таких конкурентних виробництв. І ми вже спостерігаємо перші позитивні відгуки економіки», — зазначають у Мінекономіки, додаючи, що на початку 2020 року відновила зростання металургія, зокрема зросли обсяги виробництва сталі, чавуну та прокату.

У четвертому кварталі 2019 року валовий внутрішній продукт України зріс на 1,5% проти аналогічного періоду 2018 року. У третьому кварталі 2019 року українська економіка зросла на 4,1% у річному вимірі. У другому кварталі 2019 року економічне зростання в Україні склало 4,6%, у першому кварталі — 2,5%.

Відповідно до попередніх розрахунків уряду, у 2019 році українська економіка могла зрости на 3,3%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>