Економіка Греції уникла рецесії, показавши несподіване зростання

Зростання економіки Греції не прогнозував жоден з економістів, опитаних агентством Bloomberg.

Греція раптово зафіксувала зростання економіки в другому кварталі 2015 року та переглянула показники за we квартал у бік поліпшення. Таким чином, рецесії в країні в цьому році не було, свідчать дані Державної статистичної служби Греції.

ВВП у квітні-червні виріс на 0,8% в порівнянні з попереднім кварталом і на 1,5% в річному вираженні, йдеться у звіті грецького Держстату.

Економісти, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували його падіння в першому випадку на 0,5%, у другому – на 0,6%, зростання не прогнозував жоден з респондентів.

Замість скорочення ВВП на 0,2% в we кварталі порівняно з жовтнем-груднем статуправління зафіксувало нульове зростання.

Статистичне управління Європейського Союзу оприлюднить дані про динаміку ВВП в єврозоні в п’ятницю, аналітики очікують зростання в II кварталі на 0,4%, але з такими грецькими даними темпи підвищення можуть виявитись значнішими.

Нова програма міжнародної фінансової допомоги Греції заснована на очікуваннях, що ВВП країни скоротиться на 2,3% цього року і на 1,3% наступного року. Згідно з цими прогнозами, вже в 2017 році економіка Греції повернеться до зростання і збільшиться на 2,7%, а в 2018 році темпи підйому прискоряться до 3,1%.

Нагадаємо, що напередодні після 22-годинних переговорів міністрів фінансів і економіки Греції з головами місій кредиторів було оголошено про досягнення угоди по 3-ій програмі допомоги Греції. Уряд Греції заявляє, що не потребуватиме нових заходів економії, а угода дає можливості для розвитку економіки, проте попередні проекти угоди, що потрапили в розпорядження журналістів, показують, що парламенту запропонують проголосувати за продовження колишньої політики.

Раніше повідомлялось про те, що Греція і міжнародні кредитори досягли угоди щодо проектів базових сценаріїв про первинний профіцит бюджету країни на 2016 і 2017 рр. в межах програми з надання допомоги, а також про первинні показники бюджету на 4 роки – з 2015 до 2018 року.

Як повідомляв Корреспондент.net, у ІІ половині липня Греція змогла погасити 2-мільярдну заборгованість перед МВФ лише завдяки бридж-кредиту від ЄС.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>