Економіка для пропаганди

Можливо, це прозвучить дивно, але Україні вигідно, щоб Росія продовжувала будівництво керченського мосту. Попри те, що поява останнього зведе нанівець будь-яку економічну блокаду Криму, для Москви реалізація такого проекту – це значно серйозніша «блокада».

Десятки мільярдів рублів, витрачені на спорудження мосту при падінні російської економіки, матимуть хіба що символічний ефект – щось на кшталт «з’єднання землі руської». В іншому – це непосильна ніша для російського бюджету.

По суті, Кремль сьогодні банально повторює хиби радянських керманичів. Свого часу СРСР вже будував Байкало-Амурську магістраль, грав у «зоряні війни» (космічна гонка), гонку озброєнь із Заходом тощо. Все це – лише матеріал для пропаганди, пропагандистські символи, які в умовах падаючої сировинної економіки хоч і піднімають «дух народу», але остаточно нищать добробут населення і шанси країни збудувати ефективне господарство.

Російську економіку не знищать ніякі санкції. Її зруйнує російська влада. Адже замість того, щоб розвивати свій потенціал, кремлівські лідери виснажують його живленням пропагандистських символів величі і могутності. Економіка в Росії – служниця пропаганди, а не суспільного добробуту.

Руслан Сольвар, народний депутат України
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>