Економіка, енергетика та спільна протидія загрозам: 6 двосторонніх документів підписали Україна та Азербайджан – Дом


Переговори делегацій України та Азербайджану. Фото: president.gov.ua

Між президентами, главами міністерств України та Азербайджану, державними нафтовими компаніями в межах офіційного візиту глави Азербайджанської Республіки до України сьогодні, 14 січня, було підписано шість двосторонніх документів, повідомляє “Дом” із посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Лідери двох країн підписали Спільну декларацію президента України та президента Азербайджану. Документ підтверджує готовність сторін до поглиблення стратегічного партнерства, зокрема шляхом реалізації конкретних проєктів у галузях, що становлять взаємний інтерес.

“Документом закріплено готовність надавати обопільну підтримку суверенітету й територіальній цілісності наших держав у міжнародно визнаних кордонах, спільну протидію гібридним загрозам, прагнення забезпечити мир і стабільність у Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами”, — розповів Зеленський під час зустрічі зі ЗМІ.

За його словами, позиції, зафіксовані в документі, свідчать про єдність і близькість поглядів України й Азербайджану щодо багатьох питань і викликів різних рівнів.

Крім того, віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук і міністр енергетики Азербайджану Парвіз Шахбазов підписали міжурядову угоду щодо співпраці у галузі безпечності харчових продуктів. Ідеться про спрощення процедур під час здійснення імпорту, експорту, транзиту харчових продуктів.

Ірина Верещук і міністр економіки Азербайджану Мікаіл Джаббаров підписали Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами економіки України та Азербайджану з питань екстреної взаємодії у двосторонній торгівлі, яким визначається механізм такої взаємодії у двосторонній торгівлі у разі виникнення загроз, пов’язаних з епідеміями та іншими стихійними лихами, і терміни його дії.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та Мікаіл Джаббаров підписали Меморандум про взаєморозуміння між двома відомствами щодо співпраці в аграрній сфері. Зазначають, що цей документ сприятиме розвитку співпраці у вирощуванні сільськогосподарських культур та продовольчій безпеці, взаємній правовій допомозі у сфері земельних відносин, ефективному використанню сільгоспземель, інвестуванню в проєкти перероблення сільськогосподарської сировини, торгівлі добривами тощо.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко та міністр економіки Азербайджану Мікаіл Джаббаров підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Міністерством енергетики України, НАК “Нафтогаз України” та Міністерством економіки Азербайджанської Республіки й компанією SOCAR.

“Документ створює умови для розширення співпраці в енергетичній сфері та спільної реалізації проєктів на нафтогазовому ринку України, зокрема постачання та транспортування нафти на територію нашої держави, транспортування нафтопродуктів, розвідки та видобутку вуглеводнів, будівництва на території України нових нафтопереробних потужностей та реконструкції наявних, постачання природного газу, його зберігання в підземних сховищах на території нашої держави тощо”, — йдеться в інформації ОП.

Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері земельних відносин, управління землями державної власності та державного земельного кадастру підписали в. о. голови Держгеокадастру Сергій Завадський і міністр економіки Азербайджану. Очікується, що документ допоможе забезпечити більш тісну співпрацю у галузі земельних відносин.

Нагадаємо, 14 січня президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв прибув до України з офіційним візитом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>