Економіка Румунії повернулася в кризовий стан – президент

Економіка Румунії повернулася в кризовий стан – президент

КИЇВ. 16 серпня. УНН. Економіка Румунії повернулася в кризовий стан. Даний факт констатував президент Траян Бесеску, котрий послався на державну статистику, передає УНН з посиланянм на румунські ЗМІ.

Відповідно до статистики, Румунія повернулася в рецесію, тобто стан економіки, коли відбувається спад виробництва або уповільнення темпів економічного зростання. При цьому спад виробництва характеризується нульовим зростанням валового національного продукту або його падінням протягом більше півроку.

“Перше твердження, яке я роблю про те, що, відповідно до стандартів ЄС, Румунія увійшла в рецесію. Незалежно від визначення, яке використовує “докторішка” (так президент зневажливо називає главу уряду – Ред.), закликаю вас подивитися визначення, яке “Євростат” дає рецесії. Це два триместри поспіль падіння економічного зростання щодо попереднього триместру. Румунія знаходиться в цій ситуації, навіть незважаючи на те, що в 2013-му було невелике зростання. Зараз економіка вже увійшла в ступор і цей ступор триває два триместру”, – сказав він.

Бесеску зазначив, що всьому виною “негідне правління”, а в цілому “враження, що нами керують, щоб прем’єр виступав по телевізору”.

“Фундаментальна причина – скорочення інвестицій, феномен, на який я звертав увагу на початку року”, – пояснив президент, зауваживши, що за шість місяців скорочення інвестицій склало 10 відсотків, а в червні прямі іноземні інвестиції впали на 30 відсотків.

Інші причини, названі ним, – оподаткування промисловості і населення, введення податку на інфраструктуру, так званого “податку на стовпи” і акцизів на паливо, погана абсорбція європейських фондів і т.д.

“Ще не пізно, ще можна вжити адекватних заходів, щоб уникнути входження в кризу, але ця криза – вже близько”, – підкреслив Траян Бесеску.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>