Економіка України втратить до 0,9% ВВП від зменшення транзиту російського газу — Нацбанк

Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку.

«Завдяки транзиту газу Україна отримує близько 3 мільярди доларів на рік. Його припинення не тільки призведе до прямих втрат валютних надходжень, але й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки та забезпечення власних потреб України газом загалом», — повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що Росія активно вводить в експлуатацію обхідні газопроводи навколо України. Зокрема, напередодні там отримали останній дозвіл, необхідний для будівництва «Північного потоку-2». Чинний контракт, за яким Росія транспортує газ до Європи через Україну закінчується 31 грудня 2019 року, а перемовини щодо нового контракту поки що безрезультатні.

«Прямі втрати економіки, якщо порівняти з обсягами транзиту на рівні 2019 року, становитимуть 0,6% ВВП у 2020 році і 0,9% ВВП у 2021 році та надалі. Однак розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як вищі, так і нижчі обсяги транзиту», — повідомляють у Нацбанку.

Там очікують, що у 2020 році Росії доведеться транспортувати через Україну 50 мільярдів кубометрів свого газу, а у 2021 році обсяги транзиту прогнозують на рівні 30 мільярдів кубометрів, що втричі менше, ніж у 2019 році.

30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AF, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах.

У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>