Економіка України досягне рівня ЄС через кілька поколінь: названо причини

При нинішніх темпах зростання економіки Україні знадобиться кілька поколінь для того, щоб досягти рівня Євросоюзу. Аналітики вважають, що термін цей може коливатися від 50 до 100 років.

«При існуючих темпах економічного зростання, які ледве перевищують 3% на рік, для виходу на поточний рівень доходів Німеччини Україні знадобиться майже сто років», – йдеться в дослідженні Світового банку (СБ) про економічний розвиток України.

Згідно з даними СБ, для досягнення поточного рівня доходів Польщі Україні може знадобитися менше часу – близько 50 років. Показники розраховані, виходячи з кількості років, необхідних для подолання розриву між показниками ВВП на душу населення в Україні та європейських країнах. На цьому тлі Світовий банк закликав Україну не відкладати реформи.

«Структурні реформи здатні зміцнити фундаментальні фактори для прискореного зростання. За відсутності реформ темпи зростання, швидше за все, залишаться мізерними», – відзначили аналітики СБ.

У переліку необхідних проблем, вирішення яких сприятиме прискоренню економічного зростання, Всесвітній банк виділив:

  • підвищення продуктивності економіки;
  • розширення можливостей зовнішньої торгівлі;
  • зміцнення економічних інститутів.

У нашому авторському матеріалі ви зможете ознайомитися з досягненнями українських реформ і зростанням економіки країни. Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), зростання світової економіки в 2019 році може досягти 3,5%, замість раніше прогнозованих 3,7%. Консенсус-прогноз Міністерства економічного розвитку свідчить про скорочення темпів зростання ВВП України в 2019 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>