Економіка України повинна зростати темпами 4-6% на рік …

Економіка України може і повинна зростати темпами в 4-6% на рік.

Про це заявив голова ради НБУ Богдан Данилишин.

За його словами, в 2017 році, при цілі щодо інфляції в 8±2%, фактично маємо 13,7%, а ще маємо зростання ВВП за 2017 рік на рівні 2,1%, що критично слабко як на тлі бази порівняння (не найвдаліший 2016 рік), так і з точки зору того, що економіка України може і повинна зростати темпами в 4-6% на рік.

На думку академіка, сприяння підтриманню стійких темпів економічного зростання теж належить до завдань Національного банку України.

“У сучасних економічних реаліях України жорстка монетарна політика провокує повільні темпи економічного зростання. Ось кілька цифр на підтвердження. Рівень монетизації економіки України станом на кінець 2017 склав 40%. А, наприклад, у Польщі – 62%, Туреччини – 61% (країни, з якими маємо тісні зовнішньоторговельні відносини і економічні успіхи яких заведено ставити Україні у приклад). “Фінансова глибина економіки” (відношення суми банківських кредитів до ВВП) у нас становить 35%, у Польщі – 75%, в Туреччині – 80%”, – підкреслив Данилишин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>