Економіка України – S&P Global Ratings прогнозує падіння на 5,5% — Новини Україна

Ілюстрація REUTERS

Міжнародне рейтингове агентство SP Global Ratings прогнозує падіння економіки України у 2020 році на 5,5% з подальшим її відновленням у 2021 році на 5%, у 2022 році – на 3%.

Читайте такожЕкономіка України в першому кварталі впала на 1,5%

Про це йдеться в дослідженні агентством економік країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), Грузії та України, представленому під час онлайн-конференції.

Під час презентації директор відділу суверенних рейтингів агентства SP Global Ratings Карен Вартапетов наголосив, що відновлення економіки у 2020 році компенсує більшу частину нинішніх втрат.

«У другому півріччі розпочнеться стрімке відновлення. І в наступному році прогнозуємо істотне зростання ВВП, яке дозволить компенсувати більшу частину втрат 2020 року», – сказав він.

Вартапетов також повідомив, що рівень держборгу України у 2020 році становитиме понад 60% ВВП, що більш ніж на 10 процентних пунктів більше, ніж у 2019 році.

Експерт зазначив, що Україна разом з Білоруссю, Азербайджаном і Грузією є країнами, які більше за всіх в регіоні СНД потребують зовнішньої фінансової допомоги.

Згідно з дослідженням, оновлення кредитного рейтингу України відбудеться 11 вересня.

Як повідомляв УНІАН, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує падіння ВВП України у 2020 році на 4,5% з подальшим зростанням у 2021 році на 5%.

За прогнозом голови Національного банку України Якова Смолія, українська економіка, після падіння в цьому році на 5%, в наступні кілька років може зростати на 4% щорічно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>