Економіка єврозони демонструє стійкість, попри Brexit – FT

Експерти зафіксували лише незначний спад в єврозоні, хоча результат британського референдуму значно сильніше вдарив по Лондону.


Великобритания nato

<!– Brexit       . –>

 Економіка єврозони здивувала експертів Європейського центрального банку і приватної компанії Markit, які виявили, що вплив рішення Великобританії вийти зі складу Євросоюзу на неї був мінімальним.

Про це сьогодні пише Financial Times. Індекс менеджерів із закупівель для єврозони, згідно з даними Markit, знизився лише з 53,1% до 52,9%. Попри те, що фінансова активність єврозони зростала дуже повільно впродовж останніх півтора року, економічне скороченя виявилося значно меншим, ніж було прогнозували до референдуму. Показник не впав нижче критичної відмітки в 50%.

Напротивагу цьому, експерти Markit виявили, що зменшення індексу менеджерів із закупівель для Великобританії після референдуму впав з 52,4% до 47,7%. Це найнижчий рівень з 2009 року.

“Економіка єврозони виявилася на диво стійкою навіть перед такими викликами, як рішення Британії вийти з ЄС і новий теракт у Франції”, – сказав головний економіст Markit Кріс Вільямсон.

Тим часом, новий прем’єр-міністр Британії Тереза Мей запевнила, що Британія не починатиме переговори з Brexitв цьому році. За її словами, потрібен час, щоб визначитися з позицією Лондона і новим форматом відносин з ЄС.  Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС по торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід із ЄС проголосували 51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства – 48,1% (16 141 241 громадян). При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>