Економіка Іспанії зберігала темпи зростання перед кризою в …

ВВП Іспанії в третьому кварталі 2017 року збільшився на 0,8% в порівнянні з попередніми трьома місяцями, підйом за які складав 0,9% і був максимальним майже за два роки, свідчать попередні дані статистичного інституту INE.

Динаміка показника відповідала оцінкам Банку Іспанії і очікуванням ринку.

У річному вираженні економіка Іспанії збільшилася на 3,1% в липні-вересні, як і в квітні-червні, що також збіглося з прогнозами аналітиків.

Таким чином, Іспанія зберігала один з кращих показників зростання в єврозоні перед загостренням каталонської кризи.

Тим часом індекс споживчих цін Іспанії, розрахований за стандартами Європейського союзу, підвищився в жовтні на 1,7% в річному вираженні після зростання на 1,8% місяцем раніше, свідчать попередні дані. Сповільнення зростання пов’язане з динамікою цін на нафту.

У порівнянні з вереснем ціни піднялися на 0,6%.

Економіка Іспанії, четверта за величиною в єврозоні, останні кілька років демонструвала найшвидші темпи зростання серед держав валютного блоку. У поточному році експерти спочатку очікували істотного сповільнення зростання, але потім переглянули оцінки.

Однак в жовтні уряд Іспанії знову погіршив прогнози через сповільнення зростання в Каталонії: політична криза негативно позначається на перспективах туризму і інвестицій бізнесу. Згідно з новими оцінками, ВВП Іспанії в 2018 році зросте на 2,3%, а не на 2,6%.

Попередні дані про динаміку ВВП єврозони в цілому будуть оприлюднені у вівторок. За оцінками аналітиків, економіка валютного блоку зросла в III кварталі на 0,5% в порівнянні з квітнем-червнем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>