Ексголова НБУ може попросити політичний притулок у Британії


Ексголова Нацбанку (НБУ) заявила, що попросить політичного притулку у Лондоні, якщо переслідування з боку України продовжаться.

Про це вона сказала в інтерв’ю Liga.net.

Валерія Гонтарева розповіла про ДТП у Лондоні і сказала, що “це тягнеться давно”.

“Судові справи проти мене відкрили в березні, це була повна інсинуація Кулика і Луценка “(ГПУ направила підозру Гонтаревої у справі олігарха Сергія Курченка. Йдеться про угоду з купівлі ОВДП у лютому 2014 року, між Брокбізнесбанком Курченка і держкомпанією “Аграрний фонд”, в якій брала участь компанія ICU, засновницею якої була Гонтарева. – ред.,).

Крім того, вона наголосила, що не отримала жодної повістки до суду.

“Мені не надіслали жодної повістки, справу відстежували як я, так і мій адвокат. Зате весь цей час в ЗМІ розповідали про повістки і мою неявку на допит. Погрози на мою адресу останні три роки озвучує пан Коломойський. Публічні погрози тривають рік. У його інтерв’ю – суцільна ода Гонтаревій. Інші персонажі змінюються або доповнюються”, – розповіла вона.

Поза тим, Гонтарева додала, що ділилася з журналістами BBC припущеннями, що з нею може трапитись щось у Лондоні.

“Якщо зі мною щось трапиться в Лондоні, знайте, хто за цим стоїть. У підсумку, сталося. Сталося це в центрі міста на пішохідному переході. Я не бачила ні автомобіль, ні водія, почула удар, після чого втратила свідомість. Водій не переховувався, мені дали його ім’я, координати, це британець арабського походження, номер машини”, – розповіла вона.

Також, Гонтарева розповіла про вибух автомобіля сина у Києві.

“Поки я перебувала в госпіталі після ДТП, в центрі Києва підривають автомобіль сім’ї мого сина, він записаний на невістку, теж Валерію Гонтареву. При цьому, за кермом зазвичай сидить син. Це останній ланцюжок збігів”, – додала вона.

На питання, чи має вона докази причетності Коломойського до цих подій, Гонтарева відповіла: “Ні, звісно, ні. Ви думаєте, він сам це виконував? Я так не думаю, у мене доказів поки немає”.

За словами Гонтаревої, триває розслідування.

“Для лондонської поліції – це звичайне ДТП на дорозі, далі вона повинна розібратися, що сталося. Піти в поліцію я зараз не можу. Думаю, прийдуть самі, якщо буде потреба”, – зазначила екс-голова НБУ.

На питання, чи буде вона просити політичний притулок у Лондоні, Гонтарева відповіла: “Поки що не бачу сенсу, але якщо доведеться, то, звичайно. Якщо наша країна буде гнобити свого ж реформатора – переслідувати політично і фізично, мені нічого не залишиться, як попросити політпритулку”.

Нагадаємо, 30 серпня Валерію Гонтареву в Лондоні збив автомобіль.

📲 Читайте нас у Facebook і Тwitter, підписуйтесь на канал в Telegram. “Рубрика” відповідає на питання 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>