Експерти прогнозують серйозне падіння європейської економіки через коронавірус – WSJ – ТСН

Через обмежувальні заходи у зв’язку із пандемією коронавірусу впевненість європейців у майбутньому економіки своїх країн значно знизилась, а експерти прогнозують падіння ВВП на рівні 4,5%.

Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, передає “Интерфакс“.

Зазначається, що попереднє значення індексу споживчої довіри у єврозоні впало на 11,6 пункта – мінімуму від 2014 року. Загалом же падіння стало рекордним з часів початку підрахунку такого індексу у 1985 році.

Такі настрої серед європейців можуть серйозно вплинути на європейську економіку, оскільки песимістичні настрої  змушують населення скорочувати витрати. На думку економістів, найбільший вплив на економіку станеться у другому кварталі 2020 року.

“Фактичне закриття великих частин Європи за останній час різко погіршило перспективи економіки, і рецесія в регіоні тепер здається неминучою – питання лише в тому, наскільки глибокою і тривалою вона буде”, – сказав економіст UBS Рейнхард Клузо.

За прогнозами UBS, падіння становитиме близько 4,5% ВВП єврозони. Італія, скоріше за все, матиме найбільші економічні втрати – на рівні 5% ВВП.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд не виключає, що пандемія нового коронавірусу COVID-19 може викликати 2020 року глобальну рецесію таких масштабів, які будуть значно серйозніші за економічний спад під час світової фінансової кризи 2008-2009 років. Водночас уже 2021 року глобальна економіка має цілковито оговтатися від наслідків коронавірусу, заспокоїла очільниця фонду. Утім, щоб досягти економічного відновлення, країнам світу необхідно буде в першу чергу стримувати подальше поширення вірусу і зміцнювати системи охорони здоров’я.


Відео

Як коронавірус впливає на знецінення гривні – Економічні новини

За останній місяць автомобілісти придбали майже сім тисяч машин і витратили на них близько двохсот мільйонів доларів. Більшість чотириколісних прописалися в столиці — це майже три тисячі автівок.  Детальніше про українців на колесах, корона-кризу та спрощену реєстрацію ФОПів дивіться в економічному огляді одразу після актуальних курсів валют. 

Як коронавірус впливає на знецінення гривні - Економічні новини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>